Gediz
Ticaret ve Sanayi Odası
İnternet sayfasına Hoşgeldiniz.

GEDİZ AMBALAJ A.Ş. BORSA İSTANBUL’DA

Gediz Ambalaj A.Ş. hisseleri GEDZA Koduyla Borsa İstanbul (BİST) 2. Ulusal Pazarda işlem görmeye başladı.

Gediz Ambalaj A.Ş. “Halka Arz Seferberliği” kapsamında SPK ve BİST’dan gelen davet üzerine çalışmalarına başlamış; 21 Ocak 2014 tarihi itibariyle hisselerinin tahtada fiilen işlem görmeye başlamasıyla kotasyon süresini tamamlamıştı.
GEDİZ AMBALAJ A.Ş. BORSA İSTANBUL’DA
Konuyla ilgili olarak Gediz Ambalaj A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol yaptığı açıklamada; “Kotasyon sürecinde mevcut ortakların haklarının korunması amacı ile kotasyondan önce bedelsiz sermaye artırımına gidilerek her hisse başına dokuz adet bedelsiz hisse verildi. Böylece her bir ortağın hissesi on katına çıktı” dedi.
Gediz Ambalaj A.Ş.’nin polipropilen oluklu levha üretiminde Avrupa’nın lider kuruluşlarından biri olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol; “Gediz Ambalaj A.Ş.’nin sektöründe çok iyi tanınan bir marka olduğunu, Borsa İstanbul’da hisselerinin işlem görmesinin Hem Gediz Ambalaj A.Ş.’nin Ulusal ve Uluslar arası pazarda farkındalığını ve prestijini tartışmasız olarak arttıracağını, hem de ortakların elindeki hisselerin daha global bir yatırım aracına dönüşeceğini” söyledi.
Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol sözlerinin sonunda Gediz’in amiral gemisi olan Gediz Ambalaj A.Ş.’nin bundan böyle de bu misyonu devam ettirmek için çalışmalarının ve gayretlerinin artarak süreceğini ve bundan yine Gediz’in ve Gedizli’nin kazançlı çıkacağını belirtek, memleketimize ve tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun dedi.